Türk Siber Birliği | Cyber Women in Tech’24

🌟 Türk Siber Birliği Cyber Woman Tech ’24 (TSB-CWT’24) Etkinliği! 🌟

👩‍💻 Türk Siber Birliği bünyesinde bu yıl bir ilki düzenleyeceğimiz Cyber Woman Tech ’24 etkinliğiyle, Türkiye’nin siber kadınlarını ve bilişimdeki yeteneklerini ortaya çıkarmaya hazır mısınız? 👩‍💼

🗓️ Etkinlik Tarihleri: 6-7-8-9 Haziran 2024

🎓 Eğitim İçeriği:
Cisco Cyber Security Essentials
Cisco Linux Fundamentals
Cisco Network Security
Blue Team, SOC ve SGOM
Red Team Savaşçıları: Kadının Rengi “Kırmızı”
Siber Güvenlik Politikaları ve Bilişim Hukuku
Bilgi Güvenliği ve ISO 27001 Standardı
Blue Team, SOC ve SGOM
Adli Bilişim ve Olay Müdahalesi
Hacking Donanımlarla Uygulanabilecek Saldırılar

🎓 Eğitmenler :
Pelin ELÇİ ve Gülseren AÇIKEL
Dr.Arzu KİLİTCİ CALAYIR
Fatime ZULFIQARLI
Ebrar DENİZLER
Işkın idil KUNT
Sadıka ULUSAN
Saniye Nur ÇİNTİMUR
Nurcan İLHAN
Özlem BALCI

🎓 Eğitim Süreci, Ölçme ve Değerlendirme : 4 günlük eğitimler ve sonunda verilecek proje ile tamamlanacak olan bu eğitim, Sertifier işbirliğimizle desteklenmektedir. Katılımcılara katılım / Proje Bitirme Belgesi verilecektir. Ayrıca Cisco Netacad üzerinden açılacak eğitimleri tamamladığınızda Cisco sertifikalarına sahip olacaksınız.

Bitirme Projeleri Türk Siber Birliği altında aylık dergiler halinde yayınlanacaktır. Bu sebeple Bitirme Projelerinde çalışma grupları tarafından hazırlanan makalelerin kullanım hakkı ve yayın hakları Türk Siber Birliği’ne geçecek olup, yazarlar bu kuralları ve https://turksiberbirligi.com/yayin-ilkeleri/ ‘nde yer alan hususları peşinen kabul etmiş sayılır. Yazarlar Bitirme Projelerini dergi’den başka yerde ferdi olarak yayınlayamaz.

🎓 Bitirme Projesi çalışma grupları haline olacaktır, Ekip lideri seçilerek gruplar koordine edilecektir. Her Çalışma grupları kendilerine verilen konularda örnek formata ve yayın ilkelerine uygun, en az (25) sayfa (kapak hariç) Bitirme Projesi (Akademik Makale) yazacaktır. Bu makaleler intihal vb yazılımlardan geçirilerek nihai sonuçlar ölçme ve değerlendirme yapılacaktır. UYARI Gruplarda etkisiz olan, gruba katkı sağlamayan, makale çalışması yapmayan ve herhangi bir sebeple bitirme projesi teslim etmeyen adaylar ile (1) ders gününden fazla devamsızlık yapan adaylar elenerek sertifika alamayacaktır, yalnızca katılmış olduğu derslerden Katılım Belgesi alabilecektir. Bizim tercihimiz sizler için düzenlenen bu eğitim ve bitirme projesine tam katılım sağlamanızdır.

🆓 Ücretsiz Katılım: Eğitimimiz ücretsizdir ve katılımcılarımıza bilişim alanında eşsiz bir deneyim sunmayı hedeflemektedir.

📝 Başvuru ve Sınav: Eğitime katılmak isteyen adaylar Önlisans okuyanlar için (2.sınıf) ve ya mezun, Lisans okuyanlar için (3-4) ve ya mezun öğrencilerden oluşmalıdır. Adaylar sibersinav.com.tr platformunda yapılacak sınav sonucu (70) ve üzeri not alan öğrencilerden oluşacaktır. Sınav tarihi 1-2 Haziran 2024 olarak planlanmaktadır. Başvuru için aşağıdaki “BAŞVURU YAP” butonundan form adresini ziyaret edebilirsiniz.

📞 İletişim ve Detaylar: Etkinlik hakkında daha fazla bilgi almak ve katılım süreciyle ilgili sorularınızı iletmek için bizi [mailturksiberbirligi@gmail.com] üzerinden ulaşabilirsiniz.

👥 Discord’a Katıl: Etkinlik boyunca katılımcılarımızı bir araya getirecek olan Discord grubumuza katılmak için [https://discord.gg/Ak3xGPyM3x ] adresini ziyaret edebilirsiniz. Etkinlik, Whatsapp ve Discord grubumuzda toplanacak ve meet uygulaması üzerinden gerçekleştirilecektir.Tüm sosyal kanallarımıza katılmak için https://bit.ly/m/turksiberbirligi adresini ziyaret etmeyi unutmayın!!!

Katılımınızı bekliyor, birlikte güçlenmek için sabırsızlanıyoruz! 💪👩‍💻