09 Ocak 2021 günü, Ankara Keçiören Mustafa Asım Köksal AİH Lisesinin yürütmüş olduğu “Being Addicted To Technology” projesi kapsamında K.Maraş, Adıyaman, İstanbul, Giresun, Eskişehir, Antalya, Erzurum illerinden öğretmen ve öğrencilere online platform üzerinden konuk olduk. Dijital çağın çocuklarına siber zorbalık ve çevrimiçi kimlik konuları hakkında bilgi vermeye çalıştık. Çocuklarımız yeni çağın teknolojilerine ve Siber Güvenliğe çok meraklıydı. Bundan dolayı bizde büyük bir heyecan ile anlattık.

Dijital çağın çocukları ve değerli öğretmenlerimiz ile Siber güvenlik farkındalığı, siber zorbalık ve çevrimiçi kimlik ile teknoloji bağımlılığı konuları hakkında sohbet ettik . Çok heyecanlı bir sunum idi. Büyük keyif aldım , geleceğin büyükleri siber güvenliğe çok meraklı.

Yine aynı proje içerisinde Türk Siber Birliği içerisinde Kurucu üyemiz Ayhan İnan tarafından Kriptoloji üzerine eğitim verilmişti. Gelecek nesillere Siber Güvenlik farkındalığı oluşturmak için bildiklerimizi anlatmaktan onur duyduk.

Ankara Keçiören Mustafa Asım Köksal AİH Lisesi ve başta Öğr. Ahsen DOĞANAY olmak üzere değerli öğretmenlerimize teşekkür ederim.

Ayrıca Sabah Gazetesi başta olmak üzere bir çok haber sitesi ve yerel mecralarda eğitimimiz haber konusu oldu. Haberde ;

Ankara’da Keçiören Mustafa Asım Köksal Anadolu İmam Hatip Lisesi öğrencilerine siber güvenlik ve internette doğru bilgiye ulaşım konularında online platform üzerinden eğitim verildi.
Keçiören Mustafa Asım Köksal AİHL öğretmeni Ahsen Doğanay ve Miriam Bellonova’nın kurucu olarak yürütmüş olduğu “Being Addicted To Technology” projesi kapsamında Kahramanmaraş, Adıyaman, İstanbul, Giresun, Eskişehir, Antalya, Erzurum illerinden projede görevli öğrencilere online platform üzerinden Türk Siber Birliği kurucusu Burak Avcı tarafından siber güvenlik farkındalığı, siber zorbalık ve çevrim içi güvenlik konuları ile kurucu üye Ayhan İnan tarafından kriptoloji alanlarında eğitim verildi. Türk Siber Birliği kurucuları etkinliğe konuk olarak, geleceğin büyüklerini aydınlattı. Siber güvenlik, sosyal medya etiği ve şifreleme konusunda proje çalışmaları devam edecek ve geleceğin siber güvenlik uzmanları akranlarına rehberlik etmeye devam edecekler.
“Yapacağımız çalışmalarda doğru haber nasıl yapılır?” etkinliği kapsamında da İHA Ankara Haber Müdürü Beyazit Cebeci öğrencilere internette doğru bilgiye erişim hakkında bilgilendirmelerde bulundu.

Şeklinde bahsedildik. Emekleri için herkese teşekkür ediyoruz.

Haber Alıntısı : https://www.sabah.com.tr/ankara/2021/01/14/ogrencilere-siber-guvenlik-ve-dogru-bilgi-egitimi

Etiketler :
#sibergüvenlik #siberzorbalık #çevrimiçigüvenlik #çocuklarımızgeleceğimiz